Dom Spotkań

Fundacja Inicjatyw Społecznych „Potrafisz” jak większość organizacji pozarządowych opiera swoją pracę o działania wolontariuszy. Władze fundacji również pracują pro publico bono. A co realizujemy i co będziemy realizować w przyszłości?

biwak Miłocin 2016
W ramach Centrum Integracji Społecznej „Dom Spotkań” oferujemy różnorakie możliwości zaangażowania::
– pracownia modelarska
– pracownia dziennikarska
– Akademia Sztuk Wszelakich (kartki okolicznościowe, biżuteria, figurki gipsowe, konstruowanie gwiazd kolędniczych, tworzenie palm wielkanocnych, malowanie pisanek według starych zwyczajów, wykonywanie Czarnej Bombki, produkcja papieru czerpanego, koło literackie, koło teatralne, nauka gry na gitarze, itp.)
– Szkoła Liderów Wolontariatu „HELPster”
– Klub Wolontariatu im. św. Matki Teresy z Kalkuty
– Klub Honorowych Dawców Krwi „Ognista Krew”
– Klub Przyjaciół Misji Afrykańskich oraz współpraca z polską misjonarką w Kibeho (Rwanda)
– Dyskusyjny Klub Filmowy
– harcówka Szczepu Wojciechów „Watra” HRP „Gazeciarnia” oraz wspieranie harcerstwa
– organizacja: 6 I Orszaku Trzech Króli, 30 I Dnia Opiekuna Sierot, 12 VI Dnia Solidarności Społecznej i 23 XII Dnia Dziecka bez Rodziny
– nauka międzynarodowego języka esperanto
– działalność sportowa, w tym upowszechnianie gry w ringo
– zajęcia świetlicowe
– wycieczki oraz biwaki pod namiotami
– organizacja akcji poboru krwi oraz akcji naboru do Banku Szpiku fundacji DKMS Polska.

harcerze filmowo 1

Na zdjęciu powyżej – harcerze Harcerstwa Rzeczypospolitej Polskiej (oraz czwórka ZHP) w przerwie zdjęć do filmu Juliusza Machulskiego „Volta” z Olgą Bołądź w roli głównej.

Te działania są oferowane głównie dzieciom i młodzieży z gminy Wojciechów. Ze względu jednak na współpracę z Harcerstwem Rzeczypospolitej Polskiej oraz ze względu na koordynowanie klubów honorowych dawców krwi (w ramach fundacji działa Polska Federacja Honorowych Dawców Krwi) otwarci jesteśmy także na współpracę z osobami dorosłymi. W sposób szczególny pragniemy docierać z naszą ofertą do rodzin mniej zamożnych, osób samotnych i starszych, które będą zainteresowane naszą ofertą a także do środowisk wiejskich i małomiasteczkowych.

HRP pielgrzymka 2016
Niedawno zaczęliśmy działania zmierzające do adaptacji kilku pomieszczeń fundacyjnych. Konieczne jest wstawienie okien, drzwi, konserwacja dachu (malowanie), docieplenie budynku, wydzielenie WC oraz doprowadzenie wody i odprowadzenie kanalizacji. Z radością przyjmiemy każdą formę pomocy!

cz b 2016

Na zdjęciach kilka działań, które prowadzone są przez harcerzy. Czarna Bombka, będąca symbolem Dnia Dziecka bez Rodziny (23 XII) od tego roku będzie wykonywana również w fundacji. Dotąd przekazywane nam Czarne Bombki wykonywane były (a mamy nadzieję, że będą również w przyszłości) przez ludzi dobrej woli z terenu całej Polski.

terespol dss

W Terespolu pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Przedszkola Miejskiego zorganizowali dwa lata temu konkurs na kartkę pocztową promującą fundację. Powyżej zwycięska praca.

DOS 2016

Zamiast marnowania pieniędzy na drogie fajerwerki – wypuszczamy Listy do Aniołów: lampiony albo balony

lampiony-dss

Poniżej logo Klubu Przyjaciół Misji Afrykańskich powstałego przy naszej fundacji:

Kartka pocztowa promująca pomoc polskim sierotom:

kartka-pocztowa-fisp

Kierownikiem „Domu Spotkań” CIS jest p. Dorota Szczepańska, która koordynuje pracę zespołu animatorów poszczególnych działań.