Orszak Trzech Króli

15 lutego 2017 r.

Logo Orszaku Trzech Króli

Koordynatorzy organizacji Orszaków Trzech Króli w całej Polsce docenili nasz, może i najmniejszy, Orszak z tego roku i zaprosili przedstawiciela fundacji na zjazd organizatorów Orszaków w Warszawie. Będzie to okazja do zapoznania się z ideą Orszaków, formami ich organizacji, innymi organizatorami tej imprezy z różnych miast w całej Polsce. Jednodniowe spotkanie odbędzie się w marcu w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich. Fundację Inicjatyw Społecznych „Potrafisz” jako organizatora Orszaku w Gminie Wojciechów, będzie reprezentował Andrzej Moroz.

05 lutego 2017 r.

Otrzymaliśmy potwierdzenie ujęcia organizowanego przez nas Orszaku Trzech Króli w 2017 roku w Gminie Wojciechów w planach ogólnopolskich Fundacji Orszak Trzech Króli. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy i zachęcamy organizacje pozarządowe, GOK, Urząd Gminy, radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich do wsparcia przygotowań w Orszaku 6 stycznia 2018 r. Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w Orszaku proszeni są o kontakt: fundacja@potrafisz.org.pl w temacie wpisujecie Państwo „ORSZAK 2018”

______________________________________

6 stycznia staje się każdego roku coraz powszechniej świętem radości chrześcijańskiej. W dniu trzech króli (królów), a często nazywanych magami – Kacpra, Melchiora i Baltazara – przez Polskę wzdluż i wszerz wędrują twz. Orszaki Trzech Króli. W Wojciechowie, po zorganizowanym tu po raz pierwszy przyjęciu Betlejemskiego Światla Pokoju (Szczep św. Matki Teresy z Kalkuty Harcerstwa Rzeczypospolitej Polskiej) przyszedl czas na Orszak. Jako fundacja zachęcaliśmy do udzialu w nim wystarczająco wcześnie. Mimo to udzial w tym pierwszym Orszaku wzięlo niewiele osób: strażacy OSP KSRG Wojciechów, OSP Ignaców, reprezentacja Harcerstwa Rzeczypospolitej Polskiej. W gronie rodziców harcerzy z gminy Wojciechów znalazl się również Zastępca Wójta Gminy Wojciechów. Wszystkim uczestnikom pierwszego Orszaku Trzech Króli w Wojciechowie serdecznie dziękujemy. To dzięki Wam Orszak się odbyl, to dzięki Wam w 2018 roku będzie on zdecydowanie lepiej zorganizowany i większy. Zgloszeni już jesteśmy do podjęcia się organizacji Orszaku w fundacji koordynującej Orszaki w calej Polsce. W oparciu o profesjonalizm, doświadczenie oraz techniczne i finansowe wsparcie przyszloroczny Orszak Trzech Króli w Wojciechowie będzie po prostu większy, lepiej zorganizowany i zdecydowanie większy! Przy tej okazji dziękujemy ks. kan. Janowi Halasa za otwarcie drzwi wojciechowskiego kościola. Następny Orszak również zakończy się w świątyni pw. św. Teodora, ale tym razem udzialem we wspólnej Mszy św. odprawianej za parafian i uczestników Orszaku o godz. 11:30.

Krótki film, dzięki uprzejmości dh. Stanislawa Kameli, prezesa OSP Wojciechów: