Plan Orszaku Trzech Króli

6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, zwanego powszechnie świętem Trzech Króli, już po raz drugi nasza fundacja będzie organizatorem jednego z ponad 650 Orszaków w Polsce i na świecie. Niestety po raz drugi nie znaleźli się chętni z osób dorosłych, szczególnie spośród grona działaczy i aktywistów stowarzyszeń i wspólnot przykościelnych, którzy zechcieliby wesprzeć organizację Orszaku. Mimo to zapowiada się on zdecydowanie ciekawiej, niż rok wcześniej. A ten Orszak jest wyjątkowy, bo organizowany jest po raz 10 w skali Polski i do tego w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W dniu dzisiejszym (31 XII, niedziela) w parafiach Wojciechów, Palikije i Łubki dostępne były nieodpłatne gazety misyjne dostarczone przez naszą fundację Księżom Proboszczom. Te gazety będą jeszcze do pobrania w czasie samego Orszaku w Wojciechowie! Zapraszamy tych, którym nie starczyło gazet w kościołach!

Plan Orszaku Trzech Króli w Wojciechowie jest następujący:
Godz. 10:40 – zbiórka uczestników Orszaku na placu gminnym pomiędzy dworkiem, a „agronomówką” i siedzibą GOPS. Rozdanie koron i darmowych śpiewników z kolędami, które dodatkowo mają opisy swojej historii.
Godz. 10:50 – wymarsz Orszaku w kierunku kościoła parafialnego w Wojciechowie. Idziemy główną ulicą za pocztą, przy krzyżach skręcamy w prawo i dalej do kościoła. Wchodzimy od strony parkingu i placu domu parafialnego główną furtką wprost do wejścia do świątyni.
Około godz. 11:00-11:05 rozpoczynamy kolędowanie przy szopce kościelnej. Do wykorzystania uczestnicy Orszaku będą mieć śpiewniki. Śpiewamy kolędy w kolejności, w jakiej zostały wydrukowane. Zachęcamy i zapraszamy do śpiewania osoby, które do Orszaku dołączą po drodze i w samej świątyni.
Godz. 11:25-11:30 – zakończenie kolędowania przez uczestników Orszaku i Msza święta o godz. 11:30.

Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli – największych jasełkach Bożonarodzeniowych w Polsce!
Strażaków prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy i liczny udział w Orszaku.

,…………………………

Decyzją zarządu naszej fundacji od 01 stycznia 2018 r. Kresowa Chorągiew Harcerska im. Armii Krajowej „Watra” która przestała być częścią Harcerstwa Rzeczpospolitej Polskiej jest integralną częścią Fundacji Inicjatyw Społecznych”Potrafisz”, i używając pieczęci Chorągwi, w powszechnym użyciu będzie nazywana Środowiskiem Harcerskim „Watra”. Instruktorzy, harcerze i zuchy będący członkiem tej społeczności są odtąd formalnie wolontariuszami naszej fundacji, zaś jako struktura organizacyjna mają prawo w swojej działalności używać numerów NIP, REGON i KRS fundacji, jako jej integralna część. Komendantem Chorągwi pozostaje hm. Andrzej Moroz.