Są sztandary, korony i śpiewniki Orszakowe

Do fundacji dotarły już sztandary, 100 koron i 100 śpiewników dla uczestników Orszaku Trzech Króli w Wojciechowie. Czekamy na odważnych katolików, którzy zechcą wziąć udział w przygotowaniach do naszego Orszaku. Przejdzie on ulicami ponad 650 miast i miejscowości w Polsce, oraz kilkunastu na całym świecie. Te największe jasełka katolickie mogą też być świadectwem wiary w narodziny Zbawiciela również na Ziemi Wojciechowskiej. Póki co, wciąż żadna z katolickich organizacji, ani wspólnot przyparafialnych nie wyraziła zainteresowania udziałem w Orszaku. Bardzo liczymy, że to właśnie członkowie tych społeczności wystawią że swego grona osoby przebrane za Kacpra, Melchiora, Baltazara, Maryję, św. Józefa,czy króla Heroda. W Gminie Wojciechów istnieją trzy parafie katolickie. Bardzo liczymy na tych, którzy znajdą w sobie odwagę i chęć pomocy przy organizacji tej katolickiej manifestacji wiary. To już drugi Orszak w naszej gminie. Wiedzą o tym członkowie wspólnot przyparafialnych, strażacy, nauczyciele że wszystkich szkół na terenie gminy. Niech nie zabraknie nikogo z nich w dniu 6 stycznia na wojciechowskim Orszaku. Zaangażowanie nauczycieli i uczniów będzie widać w zorganizowaniu kolejnej edycji finału WOŚP. To sami nauczyciele zgłaszają się do organizatorów, by utworzyć w naszej gminie sztab Orkiestry. Bardzo liczymy, ze również nauczyciele, ale też prezesi OSP, działacze i radni parafialni i gminni zechcą się włączyć w organizację naszego wojciechowskiego Orszaku.